Wyniki naboru w konkursie „Pomiechówek działa z PomPĄ”

Konkurs Inicjatywy Lokalne 2018 „Pomiechówek działa z PomPĄ” w ramach programu Dom Kultury+ finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury został rozstrzygnięty.

Otrzymaliśmy sześć wniosków. Każda ze zgłoszonych inicjatyw okazała się bardzo ciekawa, dlatego jury zdecydowało, by żadnej z nich nie odrzucać. Już w sierpniu rozpoczną się pierwsze działania i potrwają do listopada.

A oto inicjatywy, które zostaną zrealizowane:
1. „Ocalić od zapomnienia” – inicjatywa Rady Sołeckiej Szczypiorna. Jej celem jest utrwalenie w pamięci młodych pokoleń lokalnych nazw i miejsc związanych z historią Szczypiorna poprzez opracowanie tablicy informacyjnej, warsztatów szycia flagi, organizację rajdu rowerowego oraz spotkania integracyjnego „Historia Szczypiorna w pigułce”.

2. „Tworzymy światło – wspólne robienie świec”. Inicjatywa uczestników warsztatów ceramicznych. Zakłada organizację otwartych zajęć ceramicznych dla mieszkańców Pomiechówka, w czasie których będą robione świeczniki oraz świece z herbem Pomiechówka.

3. Poezja Karola Wojtyły w sercach Pomiechowian – w 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża” [klik]. Inicjatywa Stowarzyszenia Rodzina w Drodze. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy gminy Pomiechówek będą mieli okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne, recytatorskie, a także plastyczne. Projekt ma na celu ukazanie mieszkańcom kim był jeden z najwybitniejszych Polaków – Karol Wojtyła to wielki człowiek papież, ale też poeta, filozof, autor dramatów. Finałem inicjatywy będzie koncert Marcina Stycznia, śpiewającego poezję Jana Pawła II.

4. „Póki jeszcze cień ich między nami”. Inicjatywa Stowarzyszenia Nowina-Ostoja. Podstawowym celem projektu jest utrwalenie wspomnień wojennych, relacji świadków (często będą to już rodziny świadków) mieszkańców gminy Pomiechówek. Poza stworzeniem audioteki zostanie również wystawiony spektakl „Głosy” według wierszy Bohdana Urbankowskiego, opisujący rzeczywistość obozów koncentracyjnych.

5. „Konkurs wiedzy o Pomiechówku”. Inicjatywa Stowarzyszenia Twórcza Dolina. Celem konkursu będzie zachęcenie mieszkańców Gminy Pomiechówek do pogłębiania wiedzy o bogatej historii Pomiechówka i jego okolic, do sięgania do książki o historii Pomiechówka i jego okolicy oraz do szukania i pogłębiania informacji o naszej lokalnej ojczyźnie.

6. „Wyśpiewać historię” – warsztaty wokalne dla mieszkańców gminy Pomiechówek. Inicjatywa Stowarzyszenia Miłośników Tradycji i Kultury „Boryna”. Celem inicjatywy jest organizacja warsztatów weekendowych, podczas, których uczestnicy rozwijać będą umiejętności wokalne, ekspresję ruchową, znajomość pieśni patriotycznych, narodowych i ludowych. Efektem końcowym będzie koncert finałowy z okazji Święta Niepodległości.

NCK_dom-kultury-plus-zNCK_kolor-web

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *