Czytanie globalne – zabawa słowami i literami
warsztaty dla maluszków

Za nami już 8. spotkanie w ramach projektu „Z rodzicami poznaję świat. Program zajęć rozwojowych dla najmłodszych i rodziców”. 29 kwietnia rodzice mieli okazje zapoznać się z metodą czytania globalnego.

Na wstępie, prowadząca Anna Tomaniak przeczytała pierwszą książeczkę z serii książeczek do nauki czytania globalnego pt. „Jaś i Maja”. Potem rodzice otrzymali na kartonikach nazwy czynność np. skakanie, czytanie, które musieli przedstawić dzieciom. Kolejnym zadaniem było wybranie przez maluchów kartoników, na których były narysowane różne przedmioty typu książka, piłka.

Kiedy dzieci zakończyły przeglądanie i przekładanie kartoników z obrazkami, Ania przystąpiła do przeczytania drugiej książeczki do nauki czytanie globalnego pt. „Emu i Dodo”.

Kolejną atrakcją, najbardziej ciekawą dla dzieci było wyszukiwanie przedmiotów ukrytych w mące i ziarenkach. A jakie skarby można było tam znaleźć? Klucz, nakrętkę, klocek. Aby zadanie utrudnić znalezione przedmioty trzeba było położyć na kartce z odpowiednią nazwą przedmiotu . Tutaj była potrzebna pomoc rodziców. Ale dzieci bardzo szubko się nauczyły i powoli same odkładały przedmioty na właściwe miejsce.

Na zakończenie zajęć rodzice mieli za zadanie ulepić pierwszą literkę imienia swojego dziecka. Masę, którą wykorzystaliśmy do tego była mąka ziemniaczana, soda oraz woda. Pod koniec lepienia została przeczytana trzecia, ostatnia część książeczek do czytania globalnego.

17-04-29-czytanie-w

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...