Dzień DZIECKA ze Stasiem i Nel, ArtBAZARek

W niedzielę 29. maja w Pomiechówku miały miejsce obchody Dnia Dziecka. Tak jak rok temu impreza odbyła się na świeżym powietrzu, w kompleksie zabawowo-rekreacyjnym przy ul. Sportowej. Tym razem obchody były związane z trwającym rokiem Henryka Sienkiewicza – mianowicie chodziło o słynną lekturę szkolną pod tytułem „W pustyni i w puszczy”. Tak też pomiechowski Dzień Dziecka 2016 otrzymał hasło „Dzień Dziecka ze Stasiem i Nel”.

Cała zabawa wystartowała o godzinie 15. Przebrany konferansjer przywitał wszystkich zgromadzonych na placu i przedstawił program imprezy. A zawierał on mnóstwo atrakcji! Wszyscy przybyli mieli okazję zobaczyć egzotyczne zwierzęta, pograć na afrykańskich bębnach, postrzelać z łuku, wziąć udział w pokazie iluzji niesamowitego klauna „Śmigiełko”, znaleźć ukryte kartki z zadaniami i otrzymać nagrody za ich wykonanie… Jakby tego było mało dzieci miały malowane buźki, tuż obok znajdowało się stoisko biblioteki wraz z kiermaszem książek, odbyły się także plastyczne warsztaty twórcze. Coś dla najbardziej energicznych chętnych? Każda osoba mogła za darmo podjąć wyzwanie rodeo na byku, a także bawić się wspólnie innymi na wielkich zjeżdżalniach-dmuchańcach. Dla kochających sport i rywalizację przygotowano kilka wymagających stanowisk sportowych.

Na scenie odbywały się przeróżne występy artystyczne – dzieci śpiewały, tańczyły, a co najważniejsze – doskonale się bawiły. Przygotowano także parę konkursów z nagrodami – w tym konkurs na najciekawsze przebranie malucha, w którym nagrodą była wielka paczka klocków LEGO. Nad wszystkim czuwał konferansjer, który przypominał o wszystkich atrakcjach dostępnych tego dnia.

Rodziców na pewno zainteresowała obecność słynnego, pomiechowskiego ArtBAZARu. Tym razem jednak odbył się on pod szyldem ArtBAZARku i został skierowany dla najmłodszych! Na stoiskach mogli państwo znaleźć wspaniałe rękodzielnicze wyroby dla dzieci – od ubranek, aż po zabawki, kończąc na tekstyliach oraz biżuterii. Na miejsce przybyło 30 wystawców!

Nie zabrakło także jedzenia – do wyboru wszystko, co uwielbiają dzieci – gofry, lody, megażelki, kiełbaski! Starszy łakomczuch także znalazł coś dla siebie. Obecne były m.in. wielkie kanapki ze smalcem oraz degustacja pieczywa i serów regionalnych. Ponadto każdy z tych przysmaków można było odebrać gratis po uprzednim wypełnieniu zadań dla dzieci!

Dzień Dziecka w Pomiechówku powoli kończył się o godzinie 19. Słońce powoli się chowało, muzyka ucichła, kolejki do atrakcji zniknęły, a namioty zaczęły być składane, a zmęczone dzieci wraz z ich rodzicami powoli zaczęły wędrować do domu. Ich uśmiech jednak stał się świadectwem udanej imprezy. Zapraszamy za rok!


 

Kochane Dzieci! Drodzy Rodzice!

Spotykamy się w najbliższą niedzielę 29 maja w godz. 15-19 na placu przy ul. Sportowej w Pomiechówku, aby świętować Dzień Dziecka ze Stasiem i Nel. W ten sposób chcemy wpisać się w szereg obchodów Roku Sienkiewicza, który został wyznaczony na 2016 rok. To znakomita okazja, by zaznajomić się z twórczością autora „W pustyni i w puszczy”. Przypomnijcie sobie przygody bohaterów tej książki, a wzrosną Wasze szanse w QUIZIE, który przygotowuje Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek. KONKURSÓW na scenie nie zabraknie. Około godz. 16 pojawią się na niej przedszkolaki – uczestnicy KONKURSU NA NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE. W PLENEROWYM DOMKU KULTURY będzie można wykonać specjalną maskę z grzywą lwa. Jak na prawdziwym polowaniu poczuje się każdy, kto będzie próbował swoich sił w STRZELANIU Z ŁUKU. Ciekawe czy na trąbie słonia zjeżdża się tak fajnie, jak na naszych DMUCHAŃCACH? Dla Was przygotujemy specjalny POKAZ EGZOTYCZNYCH ZWIERZĄT. Nieźle poszalejecie na BYKU RODEO. A może chcecie przeżyć pełną przygód historię, jak Staś szukający chininy dla chorej Nel – weźcie udział w naszych PODCHODACH. A może śni Wam się „rzeka marzeń”? Te i inne przeboje zaprezentują nasi uczestnicy zajęć muzycznych podczas WYSTĘPÓW ARTYSTYCZNYCH, będzie też pokaz tańca nowoczesnego i prezentacja przedszkolaków. Swoje talenty muzyczne będziecie mogli rozwinąć grając na BĘBNACH – niech zabrzmią prawdziwe afrykańskie tam-tamy! Rozbawi Was KLAUN, nie zabraknie fantazyjnych BALONÓW i BANIEK MYDLANYCH. Maluchy na pustyni – to nazwa STREFY MALUCHA przygotowanej przez Klub Mam Pomponik dla najmłodszych pociech. Z dziećmi będą robić babki z piasku, a dla wszystkich upieką pyszne murzynki. Nie zabraknie oczywiście MALOWANIA BUZIEK – same świetne afrykańskie wzory! W przestrzeni „W puszczy” znajdziecie stoisko Nadleśnictwa Jabłonna, Pola Golfowego Lisia Polana, WÓZ STRAŻACKI i POLICYJNY. Swoich sił spróbujcie koniecznie podczas KONKURENCJI SPORTOWYCH. A jak zechcecie odpocząć zapraszamy do OAZY gastronomicznej, gdzie czekać będą pyszne soki, kiełbaski, gofry, wata cukrowa, lody, orzechy prażone, oscypki na ciepło, chleb ze smalcem a nawet mega żelki.

Rodziców z dziećmi zapraszamy serdecznie do odwiedzenia 1. Plenerowych Targów Dziecięcych ArtBAZARek. Na 30 stoiskach znajdą Państwo starannie wykonane tekstylia dla dzieci, ręcznie wykonane niepowtarzalne zabawki, ozdoby do włosów, torebeczki, piórniki, dekoracje do pokoju dziecięcego i inne gadżety. Można obejrzeć, nabyć na prezent, a także złożyć specjalne zamówienia – zgodnie z Państwa życzeniem i marzeniami Waszych dzieci.

Będzie można także wesprzeć działalność Stowarzyszenia Rodzin z Dziećmi Niepełnosprawnymi, które przygotuje swoje stoisko, jak również Panią Beatę Dziubak, która tworzeniem biżuterii wspomaga swoje leczenie onkologiczne. Można też przynieść plastikowe nakrętki, które zbieramy dla Joasi – pomogą jej sfinansować zakup protezy przedramienia.

Podczas Dnia Dziecka ze Stasiem i Nel będzie działać także stoisko REWITALIZACJI, przygotowane przez badaczy społecznych, którzy uczestniczą w procesie opracowania strategii rewitalizacji gminy Pomiechówek. Dzieci zostaną zaproszone do malowania na dużych arkuszach obrazów pt. „Co pokazałbym w Pomiechówku Stasiowi i Nel”, zaś dorosłych poprosimy o tworzenie mapy Pomiechówka oraz haseł do działania.

ZAPRASZAMY!

dzien-dziecka-2016-w


artbazarek-2016-plakat-w

do pobrania:
Zasady uczestnictwa w ArtBAZARku dla wystawców

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...