Kolorowy zawrót głowy – warsztaty dla małych dzieci

Kolejne zajęcia dla maluchów za nami. 8 kwietnia sala Gminnego Ośrodka Kultury zamieniła się w miejsce kolorowych eksperymentów.

Na samym początku dzieci kolorowały wodę i mleko barwnikami. Mogły zaobserwować jak reaguje na nie woda, a jak mleko. Dla urozmaicenia doświadczenia do mleka dodany został płyn do mycia naczyń – dzięki temu widać było jak barwniki przed nim „uciekają”.

Kolejną atrakcją na warsztatach było tworzenie własnej barwy. Każdy z uczestników mógł sobie wybrać kolor bibuły zalać wodą i już. Do niektórych kubeczków dodany został kwasek cytrynowy. Kiedy do takiego kubka wlana zostanie woda z sodą powstaje piana. Zainteresowanie było ogromne.

Aż wreszcie już prawie na sam koniec zrobione zostało doświadczenie z kolorowymi cukierkami. Najpierw ochotnik musiał ułożyć cukierki na talerzyku, potem prowadząca Anna Tomaniak zalała kolorowe draże wodą i tutaj najgorszy czas oczekiwanie dla maluszków. Każdy musiał wykazać się cierpliwością bo rozpuszczenie się barwnika troszkę trwało. Ale dla efektu kolorowej tęczy naprawdę warto.

Kolorowy zawrót głowy nie mógł się obyć bez malowania rękami oraz dla chętnych i nogami. Dla najbardziej wytrwałych była jeszcze zabawa kolorowym ryżem. Dzieci mogły przesypywać, rozsypywać i układać ryżowe obrazki.

Warsztaty dofinansowane prze Fundację BGK w ramach projektu „Na dobry początek”.

17-04-08-kolorowy

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...