Kulturalny Dzień Kobiet 2016

Świętowanie Kulturalnego Dnia Kobiet przypadło w tym roku na 5 oraz 6 marca 2016. W dzień pierwszy, w sobotę, w budynku Centrum Integracji Społecznej w Pomiechówku wydarzenie otworzyły warsztaty pod tytułem „Biustonosz dobrze dopasowany” prowadzone przez „Brafitterię”. Dwie Panie – Marta oraz Magda przedstawiły wszystkim przybyłym gościom sekrety zadbanego i dobrze wyglądającego biustu. Uczestniczki dowiedziały się między innymi o anatomii piersi, dobrym wpływie sportu na ich wygląd, cechach dobrego stanika, ich rodzajach oraz w jaki sposób dobrze go dopasować.

Kolejnym etapem naszego cyklicznego święta były warsztaty samoobrony dla kobiet. Chętne do nauki Panie wzięły udział w rozgrzewce, a następnie przystąpiły do ćwiczenia podstawowych – jednak skutecznych form obrony. Tak też nasze kursantki dowiedziały się jak uwolnić się z chwytu napastnika, w jaki sposób go unieszkodliwić, co zrobić po zaistniałej sytuacji, a nawet co powiedzieć podczas kontaktu z policją. W sumie na sprawy bezpieczeństwa kobiet poświęciliśmy ponad godzinę, dzięki panu Markowi Kostera z Legionowskiego Klubu Sportów Walki TAJFUN, do którego serdecznie zapraszamy.

Następnego dnia, Kulturalny Dzień Kobiet przekształcił się z formy warsztatowej na formę sceniczną. W niedzielę, 6 marca o godzinie 17:00, nasze Panie zostały ciepło powitane przez konferansjera. Następnie mikrofon został przekazany w ręce pani Żanety Żmudy-Koziny, która opowiedziała o swojej wystawie fotograficznej pod tytułem „Kobieta – siła spokoju”. 19 zdjęć przedstawiających piękne i naturalne kobiety zrobiło pierwsze, naprawdę miłe wrażenie tego wieczoru. Zaraz po przedstawieniu wystawy swój wykład na temat godzenia różnych kobiecych ról w życiu codziennym przedstawiła Pani Iwona Kordjak, trener, ASIDMO (Akademia skutecznego działania), coach certyfikowany ICC (International Coaching Community), prawnik, doradca podatkowy, redaktor naczelna pisma branżowego. Przybyłe słuchaczki dowiedziały się w jaki sposób poczuć się kobietą skuteczną i spełnioną we wszelkich rolach na których nam zależy, a także jak wybierać to co dla nas najważniejsze, a z czego rezygnować.

Po wykładzie nastąpiła krótka przerwa techniczna, podczas której nasi goście degustowali przygotowany poczęstunek kawowy, kiedy to również zapowiedziany został gwóźdź niedzielnego programu – występ pana Mariusza Wawrzyńczyka.

Mariusz Wawrzyńczyk to zwycięzca 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty”. Jest także laureatem i uczestnikiem około 30 ogólnopolskich festiwali piosenki. Przede wszystkim jednak jest niesamowicie charyzmatycznym i gadatliwym chłopakiem – wraz z obecnym razem z nim gitarzystą Michałem Szczęsnym stworzyli wspaniały duet w stu procentach przekonując do siebie publiczność. Artyści opowiadali, śmiali się razem z widownią i zrobili na scenie wspaniałe show. W głośnikach wybrzmiały autorskie piosenki Mariusza, ale także covery takich hitów jak „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Simply the best” bądź „Nie widzę Ciebie w swych Marzeniach”. Po pożegnaniu naszych artystów wybrzmiały niekończące się oklaski i… wszystko skończyło się dopiero po piosence na bis .
Ostatnią przewidzianą w ten dzień atrakcją była loteria fantowa – rozdanych zostało ponad 30 fantów, w tym najróżniejsze kosmetyki, karnety na manicure, kwiaty, biżuteria, a nawet bon na obiad dla dwóch osób w naszej pomiechowskiej Magnolii! Po rozdaniu wszystkich nagród impreza zakończyła się, a wszystkie uczestniczące w wydarzeniu Panie podziękowały organizatorom swoim wspaniałym, entuzjastycznym uśmiechem.

kdk-2016-plakat-w

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...