Kulturalny Dzień Kobiet 2017
Twój najlepszy czas jest teraz

Kulturalny Dzień Kobiet 2017 rozpoczęliśmy w sobotę 4 marca w bardzo kameralnym gronie. Przyjechała do nas aż ze Śląska Kornelia Machura, znana jako Lilu2art, która poprowadziła niezwykłe warsztaty z oswajania haftu. Każda z uczestniczek dostała tamborek i kawałek surówki bawełnianej, na której odrysowała wybrany przez siebie wzór. Potem przystąpiłyśmy do bardzo intensywnej, ale niezwykle wyciszającej i pełnej skupienia pracy twórczej. Kornelia pokazywała różne ściegi, pomagała rozplątywać nici, ale przede wszystkim spowodowała, że czas się jakby zatrzymał, a my haftując pomyślałyśmy z nutą zazdrości o tych wszystkich kobietach, które przez setki lat spędzały czas tak, jak my przez to jedno popołudnie. Popołudnie wyciszające, kobiece, twórcze [zdjęcia – klik].

Drugi dzień obchodów Kulturalnego Dnia Kobiet 2017 to niedzielna gala 5 marca, która odbywała się w Centrum Integracji Społecznej w Pomiechówku. Na chętnych czekały stoiska Galerii dla Kobiet z ofertą ręcznie wykonanej biżuterii, toreb i innych akcesoriów, które zachwyciły niejedno oko naszych Pań. W tym roku nowością było również stoisko porad dietetycznych, przy którym można było wykonać analizę składu ciała. Szczególnym wzięciem cieszyło się także stanowisko stylistki paznokci oraz wizażystki z kosmetykami mineralnymi, gdzie można było skorzystać z bezpłatnych porad i usług.

Uroczystości rozpoczęły się do powitania gości oraz miniwywiadu z Danusią Piskunowicz, naszą tegoroczną gwiazdą „z okładki” KDK 2017, członkinią Klubu Mam Pomponik, która zdradziła nam swój sekret na dobre samopoczucie. Następnie temat kosmetyków mineralnych przybliżyła nam Renata Osińska-Woźniak, wizażystka firmy Earthnicity. Nie poprzestała na suchym wykładzie, ale pokazała na przykładzie makijażu jednej z pań z publiczności, w jaki sposób stosować podkłady, pudry i róże mineralne oraz jak dopasować je do typu cery.

Następnym punktem naszego programu było otwarcie wystawy prac wykonanych przez Sekcję Tkactwa Artystycznego filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Estrady 112 w Warszawie. Tę piękną wystawę gobelinów zorganizowało Stowarzyszenie „Twórcza Dolina” z Danutą Bolek na czele. Panie, które zaszczyciły nas swoją obecnością opowiedziały o swojej pasji, jakim jest tkactwo oraz wskazywały publiczności, którą ze swoich prac darzą największym sentymentem. Tak szeroka prezentacja gobelinów pojawiła się po raz w Pomiechówku, toteż wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Po krótkiej przerwie na kawę i obejrzenie wystawy przyszedł czas na wykład Iwony Kordjak – trenerki ASIDMO (Akademia skutecznego działania), coacha certyfikowanego ICC (International Coaching Community), prawniczki. Zgodnie z tematem „Twój najlepszy czas jest teraz. Siedem zasad szczęśliwych kobiet” dowiedzieliśmy się, jakich zasad szczęśliwe kobiety powinny się trzymać, jak ważne jest dbanie o siebie, zwłaszcza o swoje zdrowie i kondycje psychiczną. Usłyszeliśmy kilka cennych rad, w jaki sposób wykorzystywać dany nam czas, tak aby jak najlepiej z niego korzystać. Prowadząca podpowiadała, jak żyć w zgodzie ze sobą, wspierać się nawzajem, jak godzić obowiązki domowe z pracą. Mówiła o wsłuchiwaniu się w siebie i swoje potrzeby.

Kulminacyjną atrakcją wieczoru stał się spektakl „Kobieta i mężczyzna – scenki z życia” wykonany przez Amatorską Grupę Teatralną Goławice, z gościnnym akompaniamentem zespołu muzycznego Klimat. Aktorzy z ironią przedstawili relacje damsko-męskie. W ten sposób zafundowali publiczności sporo śmiechu i dobrej zabawy.

Gratulacje dla goławickiej grupy oraz serdeczne życzenia dla wszystkich kobiet skierował wójt Dariusz Bielecki, zaś przy wyjściu osobiście wręczał zgromadzonym paniom kwiaty.
Kulturalny Dzień Kobiet 2017 zakończyła loteria fantowa. Drogą losowania spośród gości KDK 2017 ponad 30 osób otrzymało wartościowe fanty, w tym kosmetyki, karnety na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, kwiaty, biżuterię, a nawet bon na obiad dla dwóch osób w naszej pomiechowskiej Magnolii.

Serdeczne podziękowania kierujemy do partnerów i sponsorów Kulturalnego Dnia Kobiet 2017:
– Stowarzyszenia „Twórcza Dolina”,
– Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek,
– Hali Sportowej Gminy Pomiechówek,
– Komunalnego Zakładu Budżetowego w Pomiechówku.
– Cukierni Sweet Home,
– Zajazdu Magnolia,
– Gabinetu fryzjersko-kosmetycznemu Patrycji Grad,
– Gabinetu manicure – pedicure Simp Nails Marty Bogdańskiej,
– Kwiaciarni Bukietowo,
– Nasielskiego Domu Kultury,
– Przychodni Vital Medica,
– Cukierni Słodki Zakątek,
– Kliniki Odchudzania Nature House,
– Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Sikorskiego w Pomiechówku,
– Renaty Osińskiej-Woźniak i firmy kosmetycznej Earthnicity Minerals,
– Renaty Gałązki z by Galaska,
– Agnieszki Jabaji z by Jaga,
– Pawła Kosiorka z błyskotek Gąsiora,
– Małgorzaty Witkowskiej z Margo,
– Patrycji Malitki z Wymysły Malitki.

(Agnieszka Brzezińska-Brańska
z zespołem Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku)

kdk-2017-plakat-w

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie (i nie tylko) – mieszkanki naszej gminy, jak i okolic, do wzięcia udziału w naszym dorocznym święcie. Tym razem w programie mamy dzień warsztatowy –  w sobotę będziemy „oswajać” haft pod okiem cieszącej się dużym uznaniem artystki Kornelii Machury czyli Lilu2art (szczegóły na stronie pompa.pomiechowek.pl, obowiązują zapisy).

Natomiast niedzielna gala Kulturalnego Dnia Kobiet 2017 przyniesie szereg atrakcji:

16:00
prezentacja wizażystki firmy Earthnicity Minerals o kosmetykach mineralnych czyli recepcie na piękny wygląd i makijaż, który nie dodaje lat

16:20
pokaz makijażu mineralnego – krok po kroku nauczymy się, że nakładanie „minerałków” nie musi być trudne

16:30
otwarcie wystawy „Utkane czasem” sekcji tkactwa artystycznego Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112

17:00
wykład trenerki, coacha Iwony Kordjak „Twój najlepszy czas jest teraz. Siedem zasad szczęśliwych kobiet”

17:45 „Kobieta i mężczyzna – scenki z życia” przedstawi Amatorska Grupa Teatralna Goławice

Od 15:30 do 18:30 działać będzie specjalnie zaaranżowana Galeria dla Kobiet, w której można bezpłatnie uzyskać porady wizażystki, dietetyka, poznać i nabyć ekologiczne kosmetyki, przymierzyć i zamówić wymarzoną biżuterię oraz inne piękne rękodzieła.

Podczas gali przewidujemy loterię z nagrodami dla uczestników.

PARTNERZY i SPONSORZY Kulturalnego Dnia Kobiet 2017:

gmina2        tdlogo        biblioteka

excellent-wm       patrycja-grad        natur-haouse        RiSm

simp-nails        logo-sh       magnolia-logo-kwiat-BEST

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...