Otwarcie nowego budynku Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek

Sobotnie popołudnie 14 maja 2016 r. na zawsze już zapisze się w historii naszej pomiechowskiej społeczności. Tego dnia dokonano uroczystego otwarcia nowego budynku Biblioteki Publicznej
w Pomiechówku. Pomimo niesprzyjającej pogody goście dopisali, a sala widowiskowa ośrodka kultury, do której z powodu aury przeniesiono główne uroczystości „pękała w szwach”.

Kilka minut po 17:00 odtrąbieniem fanfar rozpoczęła się uroczystość. W programie nie zabrakło okolicznościowych przemówień oraz podziękowań osobom szczególnie zaangażowanym w rozwój
i działalność naszej biblioteki. Każdemu wręczono z tej okazji pamiątkowe tabliczki. Wójt gminy
w swoim wystąpieniu powiedział o recepcie na sukces, jakim jest kolejna oddana do użytku nowa inwestycja, podkreślając znaczącą rolę dobrej współpracy całego samorządu. Po podziękowaniach
i przemówieniach gości, nastąpiła ceremonia poświęcenia obiektu, której dokonał ks. kanonik Tomasz Cymerman – proboszcz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, po czym wójt gminy Dariusz Bielecki, przewodniczący rady gminy Jan Drzazgowski , kierownik biblioteki Ewa Mróz oraz przedstawiciel młodego pokolenia czytelników Krzyś Gadzała dokonali przecięcia wstęgi. Tym samym oficjalnie otwarto nowe przestrzenie biblioteki i zaproszono gości do zwiedzania.

Obiekt od razu zyskał uznanie w oczach uczestników uroczystości, którzy chętnie wpisywali się do wyłożonej księgi gości oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Na zebranych czekał także ogromny, okolicznościowy tort i smakowity poczęstunek.

Po krótkiej przerwie odbył się ciekawy program artystyczny, podczas którego uczestnicy podziwiali występy dzieci z naszych szkół i przedszkola oraz członków Zespołu Seniorów DESA. Wręczono także nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Selfie z książką”. Do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale także dorosłych porwała iluzjonistka Marta Jasińska, a miłośnicy dobrej, jazzowej muzyki wysłuchali koncertu zespołu Noble JAZZ Band z Krakowa.

Przypominamy, że nowy budynek biblioteki oraz jej filii w Kosewie powstał dzięki uzyskanemu wsparciu z Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek”, którego celem jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych oraz przekształcenie szczególnie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego. Gmina pozyskała na to przedsięwzięcie niemałe środki, bowiem wartość całej inwestycji wyniosła 1 958 830 zł., podczas gdy uzyskane dofinansowanie stanowiło aż 75 proc. wartości inwestycji tj. 1 466 722 zł.

Umowę z wykonawcą na realizację inwestycji podpisał w dniu 26 marca 2015 r. wójt gminy Dariusz Bielecki wraz z kierownikiem Ewą Mróz.

Dziś nowy budynek biblioteki jest przestrzenią do spotkań dla wszystkich mieszkańców gminy Pomiechówek, dlatego dziękujemy tak licznie przybyłym na uroczystość czytelnikom i mieszkańcom.

Za pomoc i wkład w organizację uroczystości dziękujemy sponsorom:
Cukierni Sweet Home za przepyszny i niezwykły wizualnie tort, PSB Mrówka za ufundowanie nagród w konkursie fotograficznym „Selfie z książką”, Zajazdowi Magnolia za pyszne pierogi, gospodarstwu Sad na Zapieckach i Państwu M. i E. Makowskim za wyciskane soki jabłkowe.

 • Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia składamy również serdeczne podziękowania:
  całemu zespołowi Gminnego Ośrodka Kultury – za wszystko,
 • pracownikom urzędu gminy z Agnieszką Ujazdą – Miedza na czele – za wszystko,
 • mamom z klubu mam Pomponik, za obecność jakże wymowną. Wszak czym skorupka
  za młodu nasiąknie….dzięki waszej obecności rośnie nam kolejne pokolenie czytelników
  i użytkowników biblioteki,
 • Zespołowi Seniorów DESA oraz wszystkim występującym podczas uroczystości dzieciom,
  ich wychowawcom i rodzicom,
 • pracownikom Komunalnego Zakładu Budżetowego,
 • pracownikom gospodarczym za rozkładanie namiotów, stołów, krzeseł,
 • paniom z hali Małgorzacie Orlikowskiej i Krystynie Jakubiak, za obsługę gastronomii,
 • paniom kucharkom z przedszkola za pyszną zupę,
 • nieodzownym i zawsze chętnym do pomocy harcerzom z 13 Grunwaldzkiej Turystycznej Drużyny Harcerskiej, pod przewodnictwem dh. Agnieszki Semeniuk- Czepczyńskiej, którzy swoją obecnością uświetnili tę uroczystość,
 • uczennicom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pomiechówku, za kelnerowanie.

Dziękujemy wszystkim bez wyjątku, również tym nie wymienionym, którzy mają swój wkład
w organizację uroczystości.

Z wyrazami największego szacunku i sympatii,
Ewa Mróz – dyrektor biblioteki wraz z zespołem.

otwarcie-nowej-biblio-2016-w

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...