Rozwijamy zmysł dotyku RĘKAMI
– warsztaty dla małych dzieci

W sobotę 18 lutego miało miejsce kolejne spotkanie z maluszkami w ramach projektu „Z rodzicami poznaję świat. Program zajęć rozwojowych dla najmłodszych i rodziców”. Tym razem rozwijany był zmysł dotyku rękami.

Na samym wstępie każde dziecko wraz z rodzicem losowało przedmiot z magicznego pudła. A co można było znaleźć w tym magicznym pudle? Same skarby tj. pompon tiulowy, pompon z włóczki, klocki czy szyszkę. Kiedy wszyscy już wylosowali dany przedmiot, był krótki czas na zabawę wyłowionym fantam.

Następną atrakcją było rysowanie w mące. Prowadząca Anna Tomaniak, mama z Klubiku Mam Pomponik rozsypała mąkę po stole. Sam ten fakt bardzo zaciekawił dzieci. Od razu przystąpiły do tworzenia rysunków na niej. Powstawały naprawdę ciekawe dzieła.

Kolejną atrakcją było wyszukiwanie zatopionych przedmiotów w kisielu. Tutaj trzeba było samych odważnych. Nie każde dziecko chciało zanurzyć rękę w przygotowanej słodkiej substancji.

Na sam koniec dzieci z pomocą rodziców wylepiały różnej wielkości ziarenkami prace na bloku technicznym.
Kiedy zajęcia zbliżały się do końca najmłodsi dostali gniotki czyli nic innego jak zwykły balon napełniony mąką ziemniaczaną.

Warsztaty dofinansowaneno przez Fundację BGK w ramach projektu „Na dobry początek”.

rekamia-plakat

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...