Rozwijamy zmysł dotyku stopami – zajęcia dla dzieci

W sobotę, 21 stycznia 2017 r. salę widowiskową GOKu odwiedzili najmłodsi wraz z rodzicami. W samo południe, po krótkiej rejestracji prowadząca zajęcia Ania Tomaniak z Klubu Mam Pomponik zaprosiła dzieci do zabawy. Pierwszym zadaniem było chodzenie po prześcieradle, na którym zostały naszyte różne materiały tj tiul, gąbka itp. –  przyjemne i nieprzyjemne w dotyku. Dzieci musiały wskazać, które ich zdanie są łagodne dla ich stóp, a które nie.

Kolejną atrakcją było chodzenie bosymi nóżkami po woreczkach wypełnionych różnymi produktami min. nakrętkami od butelek, fasolą, grochem, kukurydzą. Tak jak w poprzednim zadaniu, najmłodsi wskazywali, który woreczek jest najprzyjemniejszy dla ich skóry.

Następną atrakcją było chodzenie po butelkach wypełnionych ciepłą i zimną wodą. Kolejka nie miała końca. Każde dziecko kilka razy chciało spróbować przejść się po „butelkowym moście”. Kiedy spacery po butelkach się zakończyły dzieci przystąpiły do malowania stopami. Na brązowym papierze dzieci tworzyły piękne, kolorowe arcydzieła. A do stworzenia farbek nie trzeba nic więcej tylko jogurt naturalny i barwnik spożywczy! Taki prosty sposób przygotowania a tak wiele radości. Tym gwarnym zabawom towarzyszyła muzyka, która umilała czas przybyłam na zajęcia.

Warsztaty przeprowadzone były w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku projektu „Z rodzicami poznaję świat. Program zajęć rozwojowych dla najmłodszych i rodziców” dofinansowanego przez Fundację BGK w ramach projektu „Na dobry początek”.

stopami-plakat-w

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...