Rozwijamy zmysł słuchu śpiewająco i grająco – warsztaty dla małych dzieci

Czwarte spotkanie w ramach projektu ”Z rodzicami poznaję świat. Program zajęć rozwojowych dla najmłodszych i rodziców” za nami. Warsztaty nosiły tytuł „Rozwijamy zmysł słuchu śpiewająco i grająco”

Na początku słuchaliśmy muzyki relaksacyjnej. Potem był czas na śpiewanie piosenek przez rodziców dla dzieci. „Misio przyjaciel” – piosenka, dzięki, której dzieci mogły pokazywać części ciała u siebie jak i na naszym dużym rekwizycie- misiu. „Na drzewie” – piosenka, ucząca dzieci rozróżniania nazw poszczególnych owoców – jabłek, gruszek, śliwek.

Po warsztatach „śpiewających” nadszedł czas na warsztaty „grające”. Najmłodsi mogli spróbować gry na takich instrumentach jak: cymbałki, kastaniety, kołatki i dzwonki. Hałasu było co nie miara.

Kiedy dzieciom gra na instrumentach się już znudziła, prowadząca zajęcia Anna Tomaniak wymyśliła zabawę w powtarzanie rytmów. Dzieciaki klaskały i tupały. Zabawa bardzo prosta ale niesamowicie koncentrująca i rozwijająca pociechy.

A co jeśli nie mamy żadnych instrumentów w domu? Nic prostszego, możemy użyć zwykłych blaszanych misek czy garnków i drewnianych łyżek. Świetna, choć głośna zabawa gwarantowana.

Na samo zakończenie dzieciaki miały okazję obejrzeć odcinek „Maszy i Niedźwiedzia” z instrumentami.

03-11-spiewajaco

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...