Rozwijamy zmysł słuchu z pomocą instrumentów muzycznych

25 marca miały miejsce kolejne zajęcia w ramach cyku spotkań „Z rodzicami poznaję świat. Program zajęć rozwojowych dla najmłodszych i rodziców” dofinansowane przez Fundację BGK w ramach projektu „Na dobry początek”. W ostatnią sobotę marca dzieci rozwijały zmysł słuchu z pomocą instrumentów muzycznych. Zajęcia prowadziła Agnieszka Grzesik – pedagog.

Najmłodsi na warsztatach mogli pobawić się grzechotkami wykonanymi własnoręcznie z wykorzystaniem materiałów znajdujących się w każdym domu, takich jak metalowa puszka wypełniona grochem czy fasolą. Taką grzechotkę można obkleić kolorowym papierem i już, zabawa będzie gwarantowana!

Jednak największą atrakcją były prawdziwe instrumenty, na których dzieciaki mogły bez ograniczeń udowadniać swój talent muzyczny. Do dyspozycji miały gitarę, skrzypce, ukulele oraz pianino.

W przerwach między grą na instrumentach nie zabrakło zabaw ruchowych i śpiewania piosenek. Najwięcej radości wśród dzieci ale także i wśród rodziców wywołała piosenka „Głowa, ramiona, kolana, piety”.

03-11-22-instrumanty-w

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...