TEATRALKA odsłona 30
Kukła z wiejskiego podwórza

13 marca, jak zwykle w drugą niedzielę miesiąca, o godzinie 15:00, odbyła się Teatralka, czyli przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Była to jej 30. odsłona – z okazji tego jubileuszu przygotowaliśmy dla naszych młodych widzów niespodziankę. Każde dziecko otrzymało kawałek układanki – magnesu i przez kolejne 10 przedstawień będą otrzymywać kolejną część puzzli. Co z nich wyjdzie po złożeniu – niech pozostanie tajemnicą :) Jeżeli dziecko nie będzie mogło być na którejś Teatralek, będzie mogło ”wykupić” u nas brakujący kawałek – wystarczy praca plastyczna z ostatniego przedstawienia na którym było – nawet rysunek :) Na 40. odsłonę Teatralki dla dzieci, które złożą całą układankę przygotujemy niespodziankę.

Wczoraj gościliśmy u nas „Teatr pod Orzełkiem”, który zaprezentował nam przedstawienie pt. „Kukła z wiejskiego podwórza”. Było wspaniale! Dzieci nie tylko oglądały, ale też brały czynny udział w teatrzyku, były zapraszane przez aktorów na scenę, bawiły się kukiełkami. Aktorzy przedstawiali najpierw podróż do krainy zwanej Kukiełkowo, następnie za pomocą kukieł omawiali cztery pory roku i najważniejsze w nich okresy, takie jak np. sobótka, sadzenie i dojrzewanie warzyw, święta.

Po Teatralce odbyły się warsztaty prowadzone przez Panią Jankę Patocką – związaną z nami od dawna  dobrą duszą naszego Ośrodka Kultury, nadal aktywnie biorąca udział w życiu kulturalnym. Zaprezentowała dzieciom techniki tworzenia pięknych wycinanek ludowych. Dzieci wykazywały się ogromną inwencją twórczą, każda wycinanka była inna i wyjątkowa. Nie mogły się oderwać od papieru i nożyczek – znakiem tego warsztaty musiały być udane :)

Zapraszamy na kolejną Teatralkę za miesiąc – już 10 kwietnia! Tym bardziej, że będzie rozdawany kolejny kawałek układanki – nie może Was zabraknąć!

teatralka30w

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...