lipcowe WAKACJE z PomPĄ

Jak co roku, także i tym razem Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wakacyjne wyjazdy dla dzieci oraz młodzieży. Zapisy na poszczególne atrakcje wystartowały 20. czerwca, a miejsca na zdecydowaną większość wycieczek wyczerpały się już po kilku godzinach.

Seria wyjazdów rozpoczęła się w poniedziałek, 27 czerwca. Rok temu odwiedziliśmy ZOO w Warszawie – tym razem mieliśmy okazję zobaczyć ogród zoologiczny w Płocku. Po terenie oprowadziła nas entuzjastyczna i bardzo miła pani przewodnik. A chodzenia było naprawdę dużo. Byliśmy pod wrażeniem zagospodarowania przestrzeni płockiego ZOO. Zobaczyć mogliśmy najróżniejsze okazy egzotycznych zwierząt, także tych najrzadziej występujących. Małpy, osły, tygrysy, lwy, papugi, słonie, żyrafy… Każdy gatunek został doceniony przez ciekawskie dzieci. Wrażenie zrobiło na nas także karmienie fok oraz pawie, które frywolnie wędrowały sobie po terenie.

Drugim z wyjazdów była tradycyjna wycieczka do kina. Tym razem wybraliśmy się na świeży film animowany pod tytułem „Gdzie jest Dori?” Jest to niejako kontynuacja świetnej produkcji Pixara „Gdzie jest Nemo?”, opowiadającej o zantropomorfizowanym, podwodnym życiu rybek w oceanie. Kontynuacja serii nie zawiodła i seans był strzałem w dziesiątkę – żarty zawarte w filmie spodobały się nie tylko dzieciom, a animacja zawierała także sferę edukacyjną – wyjaśnia dla przykładu zasadę działania echolokacji.

Następnego dnia, w czwartek wybraliśmy się na kręgle. Grahula – sala zabaw położona nieopodal Pomiechówka, w Stanisławowie zaspokoiła potrzebę rywalizacji wśród dzieci. Każdy świetny rzut był sowicie nagradzany oklaskami, uśmiechem i wielkim entuzjazmem rówieśników, biorących udział w zabawie. Dzieci nawzajem sobie również pomagały i tak też osoby nie mające doświadczenia w grze także świetnie sobie radziły. Do dyspozycji, mieliśmy także gry znane jako „piłkarzyki”, „cymbergaj”, a także „pintballa”.

Pierwszy tydzień wyjazdów zakończył piątek wyjazdem na basen. Wybór padł tradycyjnie, na park wodny w hotelu „Warszawianka” w Jachrance. Piękny wystrój, bezpieczeństwo zapewnione przez ratowników i dostępne atrakcje nie pozostawiły niczego do życzenia. Dzieci świetnie reagują na zabawy w wodzie, a mokrą zabawę doceniły nawet osoby nie potrafiące pływać.

Drugi tydzień wyjazdów rozpoczęliśmy 4 lipca w poniedziałek. Tego dnia wybraliśmy się z dziećmi do Manufaktury Cukierków w Warszawie oraz do Sali zabaw „Abawuś”. W manufakturze cukierków oglądaliśmy pokaz wyrabiania słodyczy który potem dzieci mogły wykorzystać w praktyce- każdy z uczestników wycieczki samodzielnie stworzył dużego, kolorowego lizaka. Otrzymaliśmy od pracowników również prezent w postaci paczki fantazyjnych cukierków dla każdego dziecka- w przeróżnych kolorach i kształtach. Chętni mogli również skorzystać ze znajdującego się na miejscu sklepiku, gdzie można było nabyć inne słodycze wyrabiane ręcznie. Po słodkiej przygodzie w Manufakturze ruszyliśmy na warszawską pragę do Sali zabaw „Abawuś”. Dzieci mogły tam skorzystać ze wspaniałych zjeżdżalni, tunelów, basenów z kulkami, przyrządów do wspinania. Pierwszy poniedziałek lipca spędziły więc bardzo aktywnie- na Sali przez całe dwie godziny panował ruch i wrzawa, dzieci bawiły się świetnie.

W środę 6 lipca udaliśmy się na Niewidzialną Wystawę w Warszawie. Jest to miejsce, które uczy nas postrzegania rzeczywistości przy użyciu innych zmysłów niż wzrok- przewodnikami są osoby niewidome. Oprowadzają gości po ciemnych pomieszczeniach imitujących różne miejsca z którymi stykami się codziennie- kuchnia, sypialnia, park, ulica, bar, muzeum. Ponieważ wokół panuje nieprzenikniona ciemność uczestnicy wycieczki muszą współpracować aby się nie zgubić oraz badać świat innymi zmysłami- głównie dotykiem i słuchem. Zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy jest nie tylko wspaniałą przygodą ale również bardzo pouczającym doświadczeniem- zdrowi ludzie mogą wczuć się w sytuację człowieka niewidomego i zrozumieć z jakimi trudnościami borykają się one na co dzień.

W czwartek 7 lipca udaliśmy się do Muzeum Żydów Polskich „POLIN” w Warszawie. Podczas wycieczki mogliśmy obejrzeć eksponaty związane z żydowską kulturą oraz obejrzeć wystawę interaktywną. Dzieci poznawały żydowskie wierzenia, zwyczaje, życie codzienne i przełomowe wydarzenia w historii społeczności żydowskiej. Wszystko to podane było w ciekawy i odpowiedni sposób dla dzieci i młodzieży, tak aby mogły jak najwięcej zrozumieć i zapamiętać. Uczestnicy wycieczki z uwagą zwiedzali Muzeum, które wywołało wiele wrażeń i emocji.

lato-2016-lipiec-w

WAKACJE z PomPĄ
część pierwsza – lipcowa

27 czerwca (poniedziałek)
wyjazd do ZOO w Płocku
koszt 10 zł, wyjazd: 9:00, powrót ok. 15:00.

29 czerwca (środa)
wyjazd do kina „Kinoteka” na film „Gdzie jest Dori?
koszt 14 zł, wyjazd 9:30, powrót ok. 14:00.

30 czerwca (czwartek)
wyjazd na kręgle do „Grahuli”
koszt 10 zł, wyjazd 10:30, powrót ok. 14:00.

1 lipca (piątek)
basen „Jachranka”
koszt 10 zł, wyjazd 10:00, powrót ok. 14:00.

4 lipca (poniedziałek)
warsztaty „Ukręć sam lizaka” w Manufakturze Cukierków + sala zabaw „Abawruś”
koszt 25 zł, wyjazd 9:30, powrót ok. 15:00.

6 lipca (środa)
zwiedzanie „Niewidzialnej Wystawy” (www.niewidzialna.pl)
koszt: 17 zł, wyjazd 10:30, powrót ok. 15:00.

7 lipca (czwartek)
interaktywne zwiedzanie Muzeum Żydów Polskich
koszt: 7 zł, wyjazd 9:00, powrót ok. 14:00.

8 lipca (piątek)
Centrum Nauki Kopernik + seans w Planetarium Kopernika
koszt: 30 zł, wyjazd 9:00, powrót ok. 16:00.

ZAPISY od 20 czerwca od godz. 12:00
przez formularz internetowy na stronie: www.pompa.pomiechowek.pl


PÓŁKOLONIE W PARKU LINOWYM
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK
27 czerwca – 01 lipca
godz : 10:00 – 15:00

Pomiechówek ul. Nasielska 3

SPORTOWO, KREATYWNIE i AKTYWNIE dla dzieci od 6 do 12 lat

W PROGRAMIE :

 • wejście na park linowy i ściankę wspinaczkową,
 • wejście na plac zabaw „wiking,”
 • nauka gry w golfa na „lisiej polanie,”
 • wyjazd do stadniny koni,
 • gry terenowe,
 • zabawy i animacje dla dzieci,
 • spotkanie edukacyjne z leśniczym,
 • wycieczka do zoo

ZAPEWNIAMY :

wspaniałą zabawę,
miło spędzony czas,
czujną opiekę instruktorów,
ciepły posiłek.

Cena 5 dniowego turnusu: 160 zł
(w cenę wliczone są koszty wszystkich atrakcji i obiady.)

Cena z Opcją „bajkowy kącik” ze śniadaniem: 185 zł za 5 dni.

Zapisy w Punkcie Informacji Turystycznej i pod numerami telefonu :
Hala sportowa : 22 765 27 40
Tomasz Rudzki : 603 378 331
Rafał Bochenek : 691 839 296


Wakacje w BIBLIOTECE

Oferujemy:

 • gry planszowe
 • gry konsolowe
 • warsztaty plastyczne
 • gry i zabawy ruchowe z chustą Klanza
 • projekcie bajek i wiele innych atrakcji.

Zajęcia są bezpłatne.
Szczegóły na plakatach.

Biblioteka jest czynna przez całe wakacje.

aktualne informacje: www.biblioteka-pomiechowek.pl

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...