Jak zagrać „Greensleeves” – naucz się grać na flecie z Anią! cz. 6

In this video we’re going to travel back to 16th century England where the popular folk song „Greensleeves” originated.
Hope you enjoy!

Some bonus „Greensleeves” trivia: This song may or may not have been composed by King Henry VIII for his future wife Anne Boleyn.


W tym tygodniu wideo wyjaśnię różnicę pomiędzy dwoma różnymi stylami fletów (niemiecki/barokowy) a różnicami między różnymi rozmiarami fletów, w szczególności pomiędzy sopranowym a altowym.
Mam nadzieję, że wam się spodoba 


I tak bliźniaki stały się trojaczkami…
Dzisiaj chcę Wam pokazać jak grać intro do słynnej „Stairway to Heaven Led Zeppelin”. Szczerze mówiąc, to chyba nie to samo niż oryginał, ale zrobiłam co w mojej mocy, żeby jakoś rozgryźć notatki, więc to wszystko, co mogę Ci dać. W każdym razie, mam nadzieję, że wam się spodoba i będziesz spróbować grać dalej!

Ukulele tab: ukutabs.com/l/led-zeppelin/stairway-to-heaven

Btw, to chyba nie był dobry pomysł, żeby nakręcić film z naturalnym oświetleniem podczas powielania się, jak widać, ale byłabym wdzięczna, gdybyście obejrzeli mimo to ?


Jaka piosenka lepiej pasowałby do mojego projektu niż hymn europejski „Oda do radości” autorstwa wielkiego Ludwiga v. Beethovena? Dlatego w tym filmiku pokażę Wam jak go zagrać na flecie Soprano. To jest mega proste, więc można się tego nauczyć w mgnieniu oka. Bawcie się dobrze!

Upewnij się, że oglądałeś mój film „Recorder Basics” (na dole tej strony) przed spróbowaniem zagrania tej piosenki.


Zapraszam na drugi film z tej mojej muzycznej serii! W tym filmiku pokażę nie tylko, jak się gra na flecie prostym, ale również jak o niego dbać itp. Powodzenia!

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przeczytaj również...